Nejnovější dubajský luxus - víno se zlatem a bez alkoholu

Nejnovější dubajský luxus - víno se zlatem a bez alkoholu

12.09.2014 ČTK

Výrobce doporučuje toto víno zvláště k boloňským špagetám nebo ke slávkám na námořnický způsob.

Dubaj postavila nejvyšší budovu světa, umístila sjezdovku dovnitř nákupního centra či dala svým policistům jako služební auta Lamborghini. Není tedy divu, že právě zde si můžete dá halal nealkoholické šumivé bílé víno s kousíčky plátků jedlého 24karátového zlata, které ve víně září a vznáší se spolu s bublinkami. Cena je 150 dolarů (3200 Kč) za lahev.
    "Zlato uvnitř nemá žádný dobrý důvod, kromě toho, že je to zábavné, je to fantastické, je to pošetilé, je to naprosto dubajské," řekl agentuře Reuters manažer společnosti Lootah Premium Foods, která víno distribuuje, Tony Colley.
    Majitel restauraci Bystro Josh Benson, která začala nealkoholické víno nabízet před několika dny, si myslí, že je to dobrá nabídka. Podle něj je pro lidi, kteří nemohou pít, mnohem příjemnější dát si se steakem raději nealkoholické víno než Pepsi. Výrobce doporučuje toto víno zvláště k boloňským špagetám nebo ke slávkám na námořnický způsob.
    Víno vyrábí španělská společnost Dismark Products, jejíž značka Lussor nabízí řadu různých červených a bílých nealkoholických vín. Hrozny pocházejí z vinic ve Španělsku, alkohol se z vína dostává prostřednictvím německé vakuové technologie.
    Myšlenka nealkoholických vín není nic nového. Podle Colleyho je však tato značka velmi odlišná, protože její víno na rozdíl od dalších nealkoholických vín neobsahuje glycerin, cukr nebo aditiva.
    Islám, který je dominantním náboženstvím na arabském Blízkém východě, zakazuje konzumaci alkoholu. Toto pravidlo však není v jednotlivých muslimských zemí všeobecně uplatňováno a rozdíly v jeho aplikaci jsou patrné i v sedmi emirátech Spojených arabských emirátů. V liberální Dubaji se alkohol podává na místech, která k tomu mají licenci, jako jsou hotelové bary. Konzervativnější emirát Šardžá zcela zakazuje konzumaci alkoholu. Halal znamená v islámu povolený a jsou tak označovány potraviny nezávadné z hlediska náboženských předpisů.
  


Mohlo by vás zajímat

Ceny potravin nadále klesají! Cukr je nejlevnější za dva roky.

06.09.2024 | Světové ceny potravin se v srpnu mírně snížily. Pokles cen cukru, masa a obilovin totiž převážil nad zdražením mléčných výrobků a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Cena cukru se podle zprávy dostala na nejnižší úroveň za téměř dva roky.

Slovensko zavede daň ze slazených nápojů: Česko je s otazníkem, komora daň považuje za hloupost

12.09.2024 | Slovensko zavede daň ze slazených nealkoholických nápojů a stávající spotřební daní z tabákových výrobků nově zatíží náplně do elektronických cigaret, nikotinové sáčky a podobné zboží. Současně se bude dál zvyšovat zdanění cigaret. Rozhodl o tom dnes slovenský parlament.

O lihoviny je menší zájem, jejich prodeje poklesly

10.09.2024 | Prodeje výrobců lihovin v ČR klesly za první pololetí letošního roku v porovnání se stejným obdobím loni o 51,3 procenta, vyplývá z údajů Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL). Unie proto v otevřeném dopise, který má ČTK k dispozici, žádá politiky, aby zrušili další navyšování spotřební daně na lihoviny plánované na roky 2025 a 2026. UVDL zároveň tvrdí, že zvýšení spotřební daně příjmy státní pokladny nezvýšilo.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

202408

Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.