21.03.2011 SZPI
Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala uvádění do oběhu výrobku Dr. Oetker PAULA Choco (velikost výrobku 400 g - jedná se o balení po 4 kusech (4x100 g), označení šarží L 16 6Y 4/5 a L 17 9Y 4/5, datum použitelnosti 24. 3. 2011) původem z Polska. Inspektoři SZPI na povrchu uvedené potraviny zjistili výskyt plísně.
Výrobek dodala společnost Dr. Oetker spol. s. r. o. společnosti Globus ČR, k. s., a to v množství čítající zhruba 2 000 kg. Vzhledem k datu použitelnosti mohou mít spotřebitelé tento výrobek stále doma.
Inspekce nedoporučuje jeho konzumaci. Informace o případu byly vloženy do Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva.
04.06.2014 | Zásilka bambusových sterilovaných výhonků z Vietnamu nebyla vpuštěna do oběhu. Obaly byly poškozeny a zaplísněny.
07.12.2023 | Možná, že ani výrobci z Grupo Bimbo původně netušili, jaké šílenství odstartuje uvedení Takis – kukuřičných chipsů vybavených extra pálivou chutí, které jsou netradičně stočené do wrapu. V posledních letech jsou jejich výrobky synonymem pro raketu, která vystřelila strmě vzhůru a vzala s sebou doslova davy. Co se týče obchodního počinu, lze společnosti maximálně zatleskat, zbytek ale vyvolává značné pochyby.
04.12.2023 | „Skandál s mlékem! Je to vůbec možné??? A úřady to nevidí…“ Podobné poplašné zprávy s tímto podtextem kolovaly a bohužel stále kolují po internetu. Podle nich trvanlivé mléko, které se nespotřebuje do data trvanlivosti, prodejce vrátí zpracovateli. Zpracovatel pak krabici otevře, mléko znovu převaří a opět zabalí a odešle do prodeje. Toto kolečko může otočit až pětkrát. Jenže co je na tom pravdy?
Zajděte si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách Kaufland, Albert, Globus, Tesco a COOP, na vybraných novinových stáncích sítě Valmont a dalších, včetně vybraných poboček České pošty.